LBSSA-Westcroft Leisure Centre - Site License 
S&C SC Summertime Splash 2017 - 3LR170533 - 15/07/2017 to 16/07/2017
 
 Event 19  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Douglas, Fletcher       9 S & C             1:28.35    1:26.98  
  2 Barnes, Phoenix         9 Brompton          1:34.99    1:43.53  
 
 Event 19  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Spoerer-Scott, Ethan   10 Croydon SC        1:25.73    1:20.35  
  2 Dennis, Oliver         10 Croydon SC        1:25.92    1:22.46  
  3 Beveridge, Liam        10 Wandsworth        1:22.27    1:23.54  
  4 Langdon, Leonardo      10 Croydon SC        1:26.37    1:24.42  
  5 Blanks, Baylan         10 S & C             1:26.77    1:25.92  
  6 Jelly, Zak             10 Cheam Marcuda     1:30.07    1:29.89  
  7 Dyce-Crichlow, Tane E  10 Wandsworth        1:32.66    1:32.88  
  8 Kirk, Jamie            10 Croydon SC        1:41.34    1:33.90  
 
 Event 19  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lane, Nico             11 Croydon SC        1:17.30    1:15.30  
  2 Page, Luka             11 Wandsworth        1:20.11    1:21.64  
  3 Lam, Zain              11 Croydon SC        1:28.33    1:22.59  
  4 Maxwell, Finlay        11 S & C             1:26.20    1:23.72  
  5 Martin, Ethan          11 Croydon SC        1:28.23    1:27.23  
 
 Event 19  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Oelkers, Arun          12 Croydon SC        1:11.68    1:11.85  
  2 Vidovski, Martin       12 Wandsworth        1:15.98    1:15.59  
  3 Tolfrey, Noah          12 Croydon SC        1:29.30    1:23.44  
  4 Van Domselaar, Martin  12 S & C             1:21.88    1:24.38  
  5 Dean, Sam              12 S & C             1:26.05    1:26.22  
  6 Street, Tom S          12 Wandsworth        1:25.60    1:27.31  
  7 Bond, Nicholas         12 RERS              1:28.28    1:27.54  
 -- Broad, Mikhail         12 S & C             1:35.57         DQ  
 
 Event 19  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bartley, Joseph        13 S & C             1:09.70    1:09.66  
  2 Hampton, Elliott J     13 Wandsworth        1:22.55    1:15.34  
  3 Dunleavy, Milton       13 Wandsworth        1:15.91    1:17.20  
  4 Finch, Christopher     13 SouthCroydon      1:20.71    1:20.71  
  5 Hristov, Valentin      13 SouthCroydon      1:26.90    1:22.26  
  6 Owen, Luca-Jensen      13 BOXS              1:26.77    1:27.07  
 
 Event 19  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wild, Jack             14 S & C             1:09.01    1:07.11  
  2 Barretta, Luca         14 Croydon SC        1:10.00    1:09.99  
  3 Baker, Brett           14 Bexley            1:10.97    1:11.79  
  4 Bayliss, Oliver        14 S & C             1:16.15    1:13.93  
  5 Keay, Mitch            14 Cheam Marcuda     1:19.65    1:23.29  
 
 Event 19  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lenihan, Joseph        15 S & C             1:01.04    1:02.05  
  2 Morris, Harry          15 S & C             1:08.43    1:09.13  
  3 Hopkin, Charlie        15 S & C             1:10.71    1:10.83  
 
 Event 19  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rees, Michael          17 S & C               58.70      57.80  
  2 Wileman, Jon           21 S & C               59.16    1:00.12